Vatandaşlık Başvurusunu Nasıl Yapmalı?

250 bin dolar,
31 Eki

Vatandaşlık Başvurusunu Nasıl Yapmalı?

Vatandaşlık Başvurusunu Nasıl Yapmalı?

         Türkiye’de 250 bin dolar Ev alana vatandaşlık mevzuatı yayınlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü yayınları ile ve 19.10.2018 tarihinden itibaren 250.000 Amerikan Doları Gayri Menkul Taşınmaz Konut vb Mülk almak isteyen yabancıların Türk Vatandaşlığına Başvuru yapılabilir.

         Cumhurbaşkanlığının 106 sayılı kararı ile 19.09.2018 tarihinde yürürlüğe giren vatandaşlık yönetmeliğinde yapılan değişiklikle artık Türkiye’de ev/konut,işyeri ve başka gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık başvurusu yapabilme imkanı sağlanmıştır.Buna göre 250.000.ABD Doları karşılığında  tapulu imarlı ev alana vatandaşlık için başvuru hakkı getirilmiştir. Ayrıca Türkiye’de 650.000 TL değerinde veya bu miktarın üzerinde Türkiye’de konut alırsanız 3 yıllık ikamet izni alabilirsiniz. Konut aldığınız ildeki İl Göç İdaresine ikamet izni başvurusu yapabilirsiniz.

         250.000.ABD Doları değerinde ev almadan önce mutlaka yapılması gereken işlemler var. Bunları sırası ile ele aldığımızda.

-Satın alınan taşınmazın  SPK tarafından akredite edilmiş gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından ekspertiz değerinin yapılması gerekli,

-Tapu Siciline 3 yıl boyunca satılamayacağına ilişkin satılamaz şerhi işlenmeli,

-Pasaportun aslı ve fotokopisi

-6 ay içinde çekilmiş 4 adet biometrik fotoğraf,

-Geçerli Sağlık Sigortası,

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığından uygunluk yazısı alınması gereklidir.

-Ayrıca vatandaşlık için başvuru yapan yabancı kişi kendi ülkesinden; Adli sicil belgesi, Doğum Belgesi, Medeni hal belgesi gibi belgeleri temin etmelidir.

-Yerleşim yeri belgesi

-Türk makamlarından alınan adli sicil kaydı,

Arifan Hukuk Ofisimiz;  Emlakçılar, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları,Konut Satış Ofisleri ve Mali Müşavirliklere  çözüm ortağı olarak Hukuki  Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Türk vatandaşı olmak isteyen tüm yabancı vatandaşların her türlü hukuki haklarını korumak ve hak kayıplarını önlemek amacıyla www.arifanhukuk.com ofisimiz, Vatandaşlık Başvurusu işlemlerini tapudan vatandaşlığa kadar olan tüm süreçte,diğer çözüm ortaklarımızla birlikte çözüme ulaştırıyoruz.İstenen evrakların tarafımıza eksiksiz teslimi halinde dosyalarımızı ve evraklarımızı  kendimiz hazırlıyor, işlemleri bizzat kendimiz takip ediyoruz.

 

TECRÜBELİ AVUKATLAR, YARATICI ÇÖZÜMLER

Avukatlarımız genellikle soru cevap eğitimi almış olduklarından dolayı kendilerine bir konu hakkında yöneltilen sorulara karşı hızlı ve doğru bir şekilde cevap verebileceklerdir. Sorulan sorular, davanın ne şekilde yürütüleceği hususunda da karşı tarafın aydınlanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ne tür kayıplar ya da kazanımlar yaşanılabileceğine dair de bilgiler almak isteyen kişiler mutlaka avukata soru sormalıdırlar.

AVUKATA SOR